«Kunnskap for framtida»
Volda University College

Tilsette ASH

Administrasjon og leiing

Ketil Jarl Halse

 

Dekan

 

70075130

   

Ketiljarl.halse@hivolda.no

Kjell-Einar Dagfinrud

 

Kontorsjef

 

70075175

 

ked@hivolda.no

Grete Marry Brøste

 

Studiekoordinator

 

70075176

 

gmb@hivolda.no

Håkon Bø

 

Studiekoordinator

 

70075168

 

hbo@hivolda.no

Ann Iren Høgalmen

 

Studiekoordinator

 

70075137

 

ann-iren.hogalmen@hivolda.no

Kari Stokke

 

Førstekonsulent

 

70075133

 

kari.stokke@hivolda.no

Ragnhild Korsbrekke   Studiekoordinator   70075084  

rak@hivolda.no

             
Historisk institutt

Atle Døssland

 

Professor

 

70075088

 

atd@hivolda.no

Arnfinn Kjelland

 

Førsteamanuensis

 

70075106

 

ak@hivolda.no

Harald Krøvel

 

Stipendiat

 

70075054

 

Harald.Krovel@hivolda.no

Arnljot Løseth

 

Professor

 

70075121

 

al@hivolda.no

Oddbjørn Melle

 

Professor

 

70075224

 

ome@hivolda.no

Inger Marie Okkenhaug

  Professor/inst.leiar   70075422   Inger.Marie.Okkenhaug@hivolda.no

Hans Jacob Orning

 

Professor II

 

70075195

 

hjo@hivolda.no

Marte Bogen Sinderud

 

Førsteamanuensis

 

70075336

 

martebs@hivolda.no

Harald Endre Tafjord

 

Førsteamanuensis

 

70075074

 

Haraldt@hivolda.no

Mette Vårdal    Stipendiat      

vaardalm@hivolda.no

Trudi Eikrem

  Stipendiat   70075449   Trudi.Henrydotter.Eikrem@hivolda.no 
             

Institutt for planlegging, administrasjon og skuleretta samfunnsfag (IPAS)

Jørgen Amdam

 

Professor

 

70075057

 

jorgen.amdam@hivolda.no

Roar Amdam

 

Professor

 

70075124

 

roar.amdam@hivolda.no

Gunnar Andenes

 

Høgskulelektor

 

70075037

 

Gunnar.Stig.Andenes@hivolda.no

Randi Bergem

 

Høgskulelektor

 

70075211

 

bergemr@hivolda.no

Alf Roger Djupvik

 

Førstelektor

 

70075132

 

AlfRoger.Djupvik@hivolda.no

Kolbein Halkjelsvik

 

Høgskulelektor

 

70075260

 

kha@hivolda.no

Kari Hasle   Høgskulelektor   70075122  

karih@hivolda.no

Magnar Hjertenæs

 

Førstelektor

 

70075103

 

mh@hivolda.no

Nathalie Homlong

 

Førsteamanuensis

 

70075221

 

nh@hivolda.no

Odd Ragnar Hunnes

 

Dosent

 

70075296

 

orh@hivolda.no

Nils Magne Magerøy

  Høgskulelektor   70075163   nmm@hivolda.no
Hilde Muren   Høgskulelektor   70075398  

hmuren@hivolda.no

Grethe Mattland Olsen   Førstelektor   70075223  

gmo@hivolda.no

Odd Hogne Staurset   Høgskulelektor      

Odd.staurset@hivolda.no

Bjørn Gunnar Tafjord

 

Høgskulelektor

 

70075367

 

bt@hivolda.no

Bernt Olav Øvregaard

 

Førstelektor

 

70075191

 

berntolav.ovregaard@hivolda.no

             
Institutt for sosialfag

Hallgerd Conradi

 

Førstelektor/inst.leiar

 

70075081

 

hallgerd.conradi@hivolda.no

Silje Louise Dahl

 

Stipendiat

 

70054878

 

SiljeLD@hivolda.no

Anne Sofie Egset

 

Førstelektor

 

70075013

 

annesofie.egset@hivolda.no

Tor-Johan Ekeland 

 

Professor

 

70075089

 

tje@hivolda.no

Jan Einar Flø 

 

Høgskulelektor

 

70075094

 

jef@hivolda.no

Bente Hasle

Førsteamanuensis

70075420

benteh@hivolda.no

Kåre Heggen 

 

Professor

 

70075216

 

kare.heggen@hivolda.no

Margrete Homlong

 

Høgskulelektor

 

70075199

 

margrete.homlong@hivolda.no

Ingun Klepp 

 

Førstelektor

 

70075196

 

ingun.klepp@hivolda.no

Lone Ellingvåg Knutsen

Stipendiat

70075082

knutsenl@hivolda.no

Rune Kvalsund

 

Professor

 

70075366

 

rk@hivolda.no

Ane Bergset Mandal

Høgskulelektor

70075477

Ane.Bergset.Mandal@hivolda.no

Jon Olav Myklebust

 

Professor

 

70075097

 

jom@hivolda.no

Vidar Myklebust 

 

Førstelektor

 

70075202

 

vm@hivolda.no

Jarle Pedersen

 

Førsteamanuensis

 

70075259

 

jarlep@hivolda.no

Eli Fjeldseth Røys 

 

Høgskulelektor

 

70075299

 

efr@hivolda.no

Gerd Skjong   Høgskulelektor   70075064  

gerdsk@hivolda.no

Øyvind B. Standal

 

Høgskulelektor

 

70075027

 

OyvindS@hivolda.no

Egil Arne Standal

 

Høgskulelektor

 

70075156

 

egil.arne.standal@hivolda.no

Jan Inge Sørbø

 

Professor

 

70075226

 

JanInge.Sorbo@hivolda.no

Lars Inge Terum

 

Professor II

       

Anne Marie Verpe

 

Høgskulelektor

 

70075174

 

amv@hivolda.no